OFERTA

Jak pracuję jako psychodietetyk?

Droga do zdrowej relacji ze sobą, w tym również ze swoim ciałem, to podróż, która potrafi trwać latami. Być może już wiesz, że nie załatwi tego gotowy jadłospis, wskoczenie w rozmiar XS ani seria zabiegów wyszczuplających, jeżeli najpierw nie poukładasz sobie pewnych rzeczy w głowie
Nie zaproponuję Ci błyskawicznego odchudzania na sezon bikini. Nie wcisnę Ci gotowego jadłospisu 1000 kcal „spod lady” ani tony „rewelacyjnych” spalaczy tłuszczu. To proste – oferuję tylko takie rozwiązania, w skuteczność których sama wierzę. Ponadto, zawsze dopasowują plan działania do Twoich potrzeb.
Zamiast tego, zapraszam Cię do wspólnego poszukiwania tego, co dla Twojego ciała najlepsze. Cała reszta będzie efektem ubocznym.

Zastanawiasz się czy ten model współpracy jest dla Ciebie?

Odpowiedź brzmi TAK, jeżeli:

– Masz za sobą kilka nieudanych prób odchudzania.
– Nie jesteś w stanie długoterminowo trzymać się jadłospisu od dietetyka.
– Odczuwasz w chwili obecnej realne skutki tego, że w dzieciństwie nie przekazano Ci prawidłowych wzorców żywieniowych.
– Martwi Cię własna relacja z jedzeniem – masz wrażenie, że jesz za dużo/za mało, a jedzenie i gotowanie znalazło się w centrum Twojego życia.
– Czujesz, że jedzenie przestało spełniać tylko podstawową funkcję fizjologiczną, np. jesz
słodycze na poprawę humoru, pizzę zamawiasz w ramach nagrody, a później toniesz w wyrzutach sumienia.
– Gubisz się w sprzecznych zaleceniach promowanych w Internecie, prasie i mediach.
– Nie potrafisz ocenić, kiedy odczuwasz realny głód oraz sytość.
– Nie wiesz, skąd czerpać motywację do wdrażania zdrowego stylu życia ani od czego zacząć.

Specyfika mojej pracy:

Mówię NIE dietom głodowym, więc nie otrzymasz ode mnie sztywnego jadłospisu 1000-1500 kcal.
– Daję kij, a nie marchewkę – żeby się udało, potrzebujemy Twojego realnego zaangażowania.
– Integruję 3 sfery, które – moim zdaniem – składają się na zdrowie: żywienie,  aktywność fizyczną i dobrostan psychiczny.
– Nie odchudzam za wszelką cenę – nastawiamy się na systematyczną pracę, a nie na konkretne cele sylwetkowe.

KONSULTACJE

Pierwsza konsultacja

CENA: 289 zł

Kolejne konsultacje

CENA: 180 zł | 600 zł | 1000 zł

Pakiet współpracy HOLISTIC

CENA: 959 zł

Uwaga: Kolejne konsultacje psychodietetyczne, jak również pakiety kolejnych spotkań są przeznaczone dla osób, które odbyły już pierwszą konsultację.

PLANY ŻYWIENIOWE

Każdy plan żywieniowy uwzględnia indywidualne preferencje i wykluczenia żywieniowe, zalecenia i posiłki dostosowane do stanu zdrowia, plan tygodniowy w postaci tabeli, dokładne przepisy oraz listę zakupów.

Indywidualny plan żywieniowy – 7 dni

Cena: 200 zł

Indywidualny plan żywieniowy – 14 dni

Cena: 320 zł

* Zamówienie planu żywieniowego możliwe jest zarówno po  pierwszej konsultacji psychodietetycznej, jak i w ramach niezależnej usługi.

JAK PRACUJĘ?

SŁUCHAM

Na początku najważniejsze jest to, z czym do mnie przychodzisz. Chcę Cię dobrze poznać. Czego potrzebujesz? Jakie są Twoje oczekiwania? W czym mogę Ci pomóc? Stawiam na interakcję i rozmowę, a nie na pouczające wykłady. Pierwsze spotkanie to też możliwość sprawdzenia, czy nadajemy na tych samych falach. Od tego w dużej mierze zależy udana współpraca.

ANALIZUJĘ

Na podstawie ankiety żywieniowo-zdrowotnej, dzienniczka żywieniowego, wyników badań i naszej rozmowy rozkładam na czynniki pierwsze Twój indywidualny przypadek. Biorę pod uwagę nie tylko żywienie i aktywność, ale również styl życia, preferencje, możliwości czasowe, przekonania na temat zdrowego stylu życia, wcześniejsze doświadczenia z odchudzaniem.

POMAGAM OKREŚLIĆ CEL

Praca nad sobą rozpoczyna się zawsze od motywacji wewnętrznej. Dlatego to Ty wiesz najlepiej, czego Ci potrzeba, ale być może jeszcze nie umiesz tego nazwać i zwizualizować. Pomogę Ci wyznaczyć cel zgodny z modelem SMART, który będzie osiągalny, ale którego realizacja przyniesie Ci również satysfakcję.

DOSTARCZAM NARZĘDZIA

Koniec z działaniem po omacku. Indywidualne zalecania, modelowe jadłospisy, konsultacje i ćwiczenia psychodietetyczne, eBooki, rekomendacje treningowe, ćwiczenia mindfulness – w zależności od wybranego modelu współpracy otrzymasz ode mnie narzędzia, które ułatwią Ci pracę nad zmianą nawyków.

WSPIERAM

Liczba miejsc w pakietach CHANGE oraz HOLISTIC jest ograniczona, żebym mogła w pełni skupić się na prowadzeniu osób, które zdecydują się na współpracę cykliczną. Co tydzień widzimy się na konsultacji psychodietetycznej online. To czas, kiedy możemy omówić wszystkie wątpliwości i nurtujące kwestie. Cykliczne spotkania pomagają radzić sobie ze spadkiem motywacji, kryzysami (które wszyscy tak dobrze znamy), na bieżąco korygować założenia, żeby maksymalnie dopasować je do Twojej aktualnej sytuacji. Oprócz tego jesteśmy w stałym kontakcie e-mail.

Najczęściej zadawane pytania

Skorzystaj z zakładki „Sklep”, gdzie możesz kupić każdą z moich usług.

Tak, wystawiam faktury, jednak w przypadku osób prywatnych konieczne jest podanie adresu do celów księgowych.
Zazwyczaj korzystam z następujących komunikatorów: Skype, Zoom, FaceTime, WhatsApp, Messenger, Google Meets, ale jestem otwarta na inne rozwiązania. Zawsze ustalam z klientem, w jaki sposób będziemy się komunikować.

Przed pierwszą umówioną konsultacją otrzymasz ode mnie do wypełnienia ankietę
żywieniowo-zdrowotną, dzięki której będę mogła wcześniej zapoznać się z Twoim
przypadkiem i rozważyć strategię. Uzupełnioną ankietę należy odesłać najpóźniej 24h przed
ustaloną datą konsultacji. Poproszę Cię również o najnowsze wyniki badań. Przed rozmową
zastanów się, czego oczekujesz od naszej współpracy. Resztę omówimy wspólnie.

Tak. Możesz skorzystać z opcji zamówienia indywidualnego planu żywieniowego na 7 lub 14 dni bez konsultacji 1:1. Jadłospis układam na podstawie ankiety zdrowotno-żywieniowej.

Tak, prowadzę również osoby z zaburzeniami odżywiania. Warunkiem jest utrzymanie BMI powyżej 15 w okresie współpracy. Spadek masy ciała poniżej tego punktu krytycznego oznacza konieczność hospitalizacji.
Nie. Jeżeli na skutek długotrwałych diet odchudzających organizm jest niedożywiony, nie mogę zagwarantować, że nie przytyjesz. Najczęściej nie będzie to jednak więcej niż twoje ciało uzna za bezpieczny dla niego poziom. Utrzymywanie na siłę zbyt szczupłej sylwetki nie ma nic wspólnego ze zdrowiem, dlatego nie wpasowuje się w moją wizję pracy.

Przyglądam się kwestiom żywienia i tzw. zdrowego stylu życia z perspektywy
psychodietetycznej. Nie stawiam wyłącznie na realizację celów sylwetkowych. Utrata masy
ciała często jest integralną częścią procesu zmiany nawyków, ale nie może być celem samym
w sobie. Nie obciążam również klientów koniecznością realizacji założeń sztywnych
jadłospisów. To Twoja decyzja, czy potrzebujesz jadłospisu, czy wolisz bardziej elastyczne podejście. Ważniejsza jest dla mnie edukacja żywieniowa, psychoedukacja i indywidualne
podejście. To Ty masz największy udział w procesie zmiany i to w Tobie wspólnie szukamy
zasobów do jego realizacji.

Wszystkim nam zdarzają się sytuacje nieprzewidziane, dlatego zawsze po uzgodnieniu istnieje opcja czasowego zawieszania/przedłużenia realizacji pakietu.
Nie da się wyciągnąć takiej średniej, ponieważ każdy organizm jest inny, każdy z nas zaczyna z innego punktu, ma inną sytuację życiową i zdrowotną, inne zasoby psychoenergetyczne. Główny cel współpracy nigdy nie jest ustalany w oparciu o konkretne liczby. Niektórzy chudną dużo, niektórzy mało, inni wcale, a jeszcze inni wychodzą z niedożywienia. Pracujemy nad tym, żeby zacząć współpracować z ciałem i słuchać jego potrzeb.