Kim jestem?

Specjalistką psychodietetyki, doradczynią i edukatorką żywieniową.

Od 5 lat pomagam zmieniać nawyki żywieniowe i przekonania o jedzeniu na zdrowsze i bardziej służące w aspekcie długoterminowym.

Lubię pracę z ludźmi – wiem, jak ważne jest wysłuchanie z czym przychodzisz, żeby dobrać odpowiednie narzędzia do realizacji wyznaczonego celu. Moje doświadczenie w pracy z podopiecznymi  pokazuje jednoznacznie, że problemy z masą ciała, jedzeniem czy choroby dietozależne częściej niż z lenistwa (jak się potocznie uważa), wynikają z braku wiedzy, zasobów, wsparcia czy kwestii psychologicznych. Dlatego zawsze staram się patrzeć na człowieka jak na całość i podążać za jego potrzebami.

Bliskie mi są nurty ciałożyczliwości i jedzenia intuicyjnego, ale pasjonuje mnie również to, jak mniejsze lub większe zmiany żywieniowe mogą realnie poprawiać stan zdrowia i jakość życia.

Jestem tu, żeby pomóc!

Powiedz mi, jaki masz problem, a razem znajdziemy rozwiązanie 🙂

GŁÓWNE OBSZARY PRACY

ZMIANA NAWYKÓW I EDUKACJA ŻYWIENIOWA

Pomagam skutecznie i trwale budować zdrowe nawyki żywieniowe. Nie odchudzam za wszelką siłę, nie obiecuję błyskawicznych efektów „do lata”, nie wspieram tzw. „kultury diet”. Swoją pracę opieram na rzetelnej edukacji żywieniowej, nauce rozpoznawania mechanizmów psychologicznych, które wpływają na nasz sposób żywienia oraz indywidualnym podejściu do każdej osoby.

W zależności od potrzeb oferuję analizę aktualnego sposobu żywienia, ogólne zalecenia żywieniowe, cykliczne konsultacje 1:1, indywidualne plany żywieniowe oraz  plany suplementacji dobrane do danego przypadku.

DIETOTERAPIA

Współczesny tryb życia – przewlekły stres, nieregularne odżywianie, wysyp wysoko przetworzonej żywności w sklepach na każdym rogu, brak czasu na przygotowywanie posiłków, ograniczona aktywność fizyczna, przebodźcowanie – wszystko to sprzyja rozwojowi chorób dietozależnych.

Jeżeli potrzebujesz pomocy z zaplanowaniem żywienia, które będzie wspierało cię w schorzeniach dietozależnych, jesteś w dobrym miejscu.

Obszary specjalizacji: naciśnie tętnicze, hipercholesterolemia, insulinooporność, cukrzyca typu II, hashimoto, zespół jelita drażliwego, dieta lekkostrawna, dieta przeciwzapalna, diety eliminacyjne.

ZABURZENIA ODŻYWIANIA

Od 2019 roku współpracuję z Fundacją Światło dla Życia, której misją jest niesienie pomocy osobom zmagającym się z zaburzenia odżywiania. Mam doświadczenie w pracy  z osobami chorującymi na anoreksję, bulimię, kompulsywne objadanie się oraz z innymi niespecyficznymi objawami zaburzeń odżywiania (głodówki z epizodami objadania się, błędne koło odchudzania, zespół jedzenia nocnego, obniżona samoocena itd).

Doświadczenie zdobywałam na stażu w ośrodku stacjonarnym, a od 2020 roku przyjmuję pacjentów fundacji w trybie ambulatoryjnym. Prowadzę również warsztaty, których celem jest zwiększenie świadomości wokół zaburzeń odżywiania.

WIDEO